ISIC – Międzynarodowa legitymacja studencka

Objęta patronatem UNESCO legitymacja ISIC została wprowadzony w 1968 roku w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niej około 5 milionów osób z ponad 100 krajów. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni. Legitymacja ta upoważnia do korzystania ze zniżek oraz, w zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenia.

Co zyskujesz dzięki ISIC?

Potwierdzenie statusu studenta

ISIC (International Student Identity Card) jest dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Przysługuje studentom uczelni państwowych i prywatnych wszystkich rodzajów studiów (dziennych, wieczorowych, zaocznych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich) bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12. roku życia.

Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy (legitymacje ważne są edycjami wrzesień – grudzień – aktualna: 01/09/2013 – 31/12/2014).

Liczne zniżki

Dzięki ISIC uzyskujesz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w Polsce i zagranicą.

Z ISIC otrzymujesz rabaty nawet do 50% w kilkudziesięciu tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, sklepach i punktach usługowych. W wielu krajach kartę ISIC traktuje się jak lokalną legitymację studencką.

Ubezpieczenie

ISIC to także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w Polsce i za granicą do 20 000 zł oraz kosztów leczenia (KL) w czasie każdej podróży zagranicznej do 60 000 EUR.

Istnieje możliwość ubezpieczenia się także w zakresie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.

Rodzaje karty ISIC

ISIC bez ubezpieczenia

Już za 24 zł możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i za granicą.

ISIC z ubezpieczeniem

Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem, korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Warianty ubezpieczeń

1. Ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) tylko w Polsce – cena karty 59 zł.

2. Ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) oraz kosztów leczenia (60 000 euro) zagranicą za wyjątkiem USA, Kanady Australii i Japonii – cena karty 79 zł.

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie:

  • w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dopłata 25 zł),
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z rozszerzeniem na: ubezpieczenie podczas uprawiania sportów ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym oraz OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce (dopłata 55 zł),
  • ubezpieczenie podczas uprawiania sportów ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych na świecie (bez Polski) (dopłata 30 zł),
  • na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii (dopłata 90 zł),
  • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego (dopłata 15 zł).