Karta Planeta Młodych

To produkt przeznaczony dla młodych osób w wieku od 5 lat do 39 lat. Nie trzeba być uczniem ani studentem. Karta Planeta Młodych to 10 wersji ubezpieczenia. W Polsce – Classic i Classic Sport, Świat-Travel, Travel Sport, Travel VIP i Travel Sport VIP.

Karta Classic (CA i CD) – działa na obszarze Polski.

Przeznaczona jest dla osób amatorsko uprawiających letnie i zimowe sporty (w tym narciarstwo, snowboard). Ubezpieczenie obowiązuje również w trakcie wolontariatu, staży, praktyk i w pracy zarobkowej (z wyłączeniem prac na wysokościach, pod ziemią i wodą oraz działań z użyciem niebezpiecznych narzędzi).

Karta Classic Sport (CSA i CSD) – działa na obszarze Polski.

Przeznaczona jest dla osób wyczynowo uprawiających sport, a więc członków klubów sportowych itp. biorących udział w obozach kondycyjnych, szkoleniowych oraz zawodach sportowych. Za wyczynowe uprawianie sportu uważa się również zawodowe uprawianie sportu oraz udział w wyprawach o ekstremalnych warunkach klimatycznych. W skład karty wchodzi ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych. Ubezpieczenie obowiązuje również w trakcie wolontariatu, staży, praktyk i w pracy zarobkowej (z wyłączeniem prac na wysokościach, pod ziemią i wodą oraz działań z użyciem niebezpiecznych narzędzi) W skład karty Classic wchodzi jedynie ubezpieczenie NNW.

Karta Travel (TA i TD) – działa na obszarze wszystkich krajów świata poza Kanadą i USA.

Karta Travel przeznaczona jest dla osób często wyjeżdżający za granicę, na wymianę, staż, praktykę, wolontariat czy też do pracy zarobkowej (z wyłączeniem prac na wysokościach, pod ziemią i wodą oraz działań z użyciem niebezpiecznych narzędzi). Wersja Travel przeznaczona jest dla osób amatorsko uprawiających letnie i zimowe sporty (w tym narciarstwo, snowboard). W skład ubezpieczenia wchodzą: KL (koszty leczenia – poza granicami Polski), NNW I OC w Polsce i za granicą.

Karta Travel Sport (TSA i TSD) – działa na terenie całego świata poza Kanadą i USA.

Karta przeznaczona jest dla osób wyczynowo uprawiających sport lub wyjeżdżających na wyprawę, ekspedycję do miejsc o ekstremalnych warunkach przyrodniczo-klimatycznych.
W skład karty wchodzą wszelkie formy pracy tak zarobkowej jak i niezarobkowej oraz ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych, wyczynowe uprawianie sportu w ramach sekcji i klubów sportowych, uczestnictwo w zawodach i obozach kondycyjno-sprawnościowych.

Za wyczynowe uprawianie sportu uważa się również zawodowe uprawianie sportu oraz wyprawy do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi. Tak więc różnego rodzaju ekspedycje, wyprawy w wysokie partie gór, wyprawy na pustynie do dżungli itp. Choroby tropikalne o ile nie wynikają z zaniedbania obowiązkowych szczepień są objęte ubezpieczeniem. W skład ubezpieczenia wchodzą:
KL (koszty leczenia – poza granicami Polski), NNW I OC w Polsce i za granicą.

Karta Travel VIP (TDV) i Karta Travel Sport VIP (TSDV) – działa na terenie całego świata.

Karty przeznaczone są dla osób wybierających się do Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Wariant Sport posiada rozszerzenie w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka, wyczynowych i ekstremalnych. W skład ubezpieczenia wchodzą: KL (poza granicami Polski), NNW I OC w Polsce i za granicą.

Wysokość składek członkowskich

Wariant KartyWersja KartyKoszt jednostkowy składkiObszar
Karta ClassicCA35,00 złPolska
CD48,00 zł
Karta Classic SportCSA55,00 zł
CSD75,00 zł
Karta TravelTA60,00 złŚwiat bez USA i Kanady
TD70,00 zł
Karta Travel SportTSA90,00 zł
TSD110,00 zł
Karta Travel VipTDV230,00 złŚwiat, Usa, Kanada
Karta Travel Sport VipTSDV260,00 zł

Limity ubezpieczeń

NNW

  • „A” – w wysokości 7000 zł,
  • „D” – w wysokości 20 000 zł

KL

  • w wysokości 60 000 zł – zawiera min. opiekę dentystyczną do 250 euro, transport poszkodowanego, akcję ratowniczą w górach do 5000 euro

OC

  • w wysokości 50000 euro – w życiu prywatnym
  • w wysokości 25 000 euro – w trakcie uprawiania sportów

Zainteresowała cię nasza oferta kart zniżkowych? Zadzwoń 517 135 552, aby dowiedzieć się więcej!

Życzymy udanych i bezpiecznych wyjazdów
Pośrednictwo wizowe BP Centrum